1. خانه
  2. وکیل رابطه نامشروع تبریز
وکیل رابطه نامشروع تبریز

وکیل رابطه نامشروع تبریز

  • ۱۴۰۳-۰۴-۲۷
  • 0 لایک
  • 2439 نمایش
  • 0 دیدگاه ها

به هر گونه رابطه زن و مرد نامحرم که خارج از عرف و حدود تعیین شده باشد رابطه نامشروع می‌گویند. نکته‌ای که در این زمینه لازم توجه است این است که رابطه نامشروع طیف گسترده‌ای از روابط را شامل می‌شود و هر عمل و رفتاری بین دو فرد نامحرم که با روابط عادی و متعارف جامعه همخوانی نداشته باشد، رابطه نامشروع به حساب می‌آید. امروزه در دادگاه‌ها پرونده‌های بسیاری مربوط به این موضوع یعنی خیانت و روابط نامشروع است و با توجه به حساسیت چنین پرونده‌هایی طرفین دعوا ترجیح می‌دهند، با یک وکیل رابطه نامشروع تبریز برای تسریع روند اثبات پرونده رابطه نامشروع مشورت و همکاری کنند.

ویژگی‌های وکیل رابطه نامشروع در تبریز

بیشتر مردم تا زمانی که نیاز نداشته باشند، به طور منظم با وکلا سروکار ندارند. در ادامه این درباره اصول اولیه رابطه وکیل و موکل صحبت خواهیم کرد، به طوری که بدانید در صورت بروز این نیاز چه انتظاری از وکیل‌تان داشته باشید.

امانتداری در قبال مشتری

وکلا وظیفه اساسی دارند تا خدمات حقوقی را که از طرف موکل انجام می‌شود مطابق با استانداردهای یک وکیل صالح انجام دهند. این بدان معناست که موکل حق دارد انتظار داشته باشد که وکیل شما توانایی و ظرفیت رسیدگی به امور حقوقی شما را داشته باشد. وکلا نسبت به موکل خود تعهد امانت‌داری دارند و باید با موکل صادق و صریح باشند و با حسن‌نیت برای پیشبرد منافع موکل خود اقدام کنند.

رعایت اصل محرمانگی

همانند رابطه بین پزشکان و بیماران، وکیل رابطه نامشروع تبریز نیز وظیفه دارد که در قبال مشتریان خود رازداری کند. وکلا تمام اطلاعات مربوط به امور موکل را کاملاً محرمانه نگه می‌دارند و هیچ اطلاعاتی از موکل را فاش نمی‌کنند مگر اینکه موکل برای انجام این کار مجاز باشد یا طبق قانون الزامی باشد. این وظیفه به مشتریان این امکان را می‌دهد که با وکیل خود ارتباط کاملاً صادقانه و بدون قید و شرطی داشته باشند و به نوبه خود به وکلا این امکان را می‌دهد که با علم به داشتن تمام حقایق مربوطه مؤثرترین نمایندگی را برای موکل خود عرضه کنند. وظیفه وکیل محرمانه بودن حتی پس از پایان پرونده موکل ادامه دارد.

عدم وجود تضاد منافع

یکی دیگر از وظایف مهمی که وکلا در قبال موکل خود دارند این است که در مواردی که تعارض منافع وجود دارد، نسبت به موکل اقدام نکنند یا به آن ادامه ندهند. تضاد منافع زمانی وجود دارد که این خطر اساسی وجود داشته باشد که نمایندگی وکیل از موکل تحت‌تأثیر نامطلوب منافع خود وکیل یا وظایف وکیل در قبال سایر موکلان یا اشخاص ثالث قرار گیرد. وظیفه اجتناب از تضاد منافع مستلزم آن است که وکلا از اقدام در این مواقع خودداری کنند، زیرا نمی‌توانند به تعهدات خود برای عمل در راستای منافع موکل خود عمل کنند.اگر سوال و ابهامی در این زمینه دارید ، با انجام مشاوره حقوقی تلفنی و رایگان این مجموعه، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 مدارکی که برای اثبات رابطه نامشروع نیاز است، کدام‌اند؟

از جمله اساسی‌ترین چالش‌هایی که شاکیان پرونده‌های روابط نامشروع با آن روبه‌رو هستند، پیداکردن روش‌ها و مدارک موردنیاز برای اثبات این مسئله است. طبق گفته‌های وکیل روابط نامشروع تبریز، رابطه نامشروع به دو نوع زنا و مادون زنا تقسیم می‌شود که زنا از طریق شاهد یا بینه  اثبات می‌شود و یا اینکه توسط علم قاضی و یا اعتراف خود فرد مجرم شناسایی می‌شود. اما در زمینه روابط نامشروع مادون زنا وکیل روابط نامشروع تبریز باید تمامی مدارکی که در دست دارد از جمله عکس، فیلم، پیامک‌های ردوبدل شده بین زن و مرد نامحرم را در دادگاه استفاده کند.

نکته لازم توجه در این زمینه این مسئله است که اثبات زنا بسیار سخت‌تر از اثبات روابط نامشروع است. برای اینکه وکیل بتواند از پیامک‌های فرد متهم به رابطه نامشروع استفاده کند باید از رئیس یا دادرس به طور مستقیم اجازه دریافت کند، در این صورت فرد حتی می‌تواند از پیام‌های پیام‌رسان‌هایی همچون واتس‌اپ یا تلگرام و یا سایر شبکه‌های اجتماعی استفاده کرده و به اثبات موضوع بپردازد. اما بخش مهم مسئله این است که این مدارک تنها نوعی کمک‌کننده برای اثبات هستند و نه یک دلیل قاطع،  یعنی تنها با ارائه اسکرین‌شات و عکس‌های پیام‌های یک فرد نمی‌توان وجود رابطه نامشروع بین دو فرد را اثبات کرد، اما می‌توان از آن‌ها به‌عنوان اماره قضایی برای اثبات ادعا خود کمک گرفت.

نمونه رابطه نامشروع

هرگونه ارتباط، رفت آمد و دوستی پسر یا دختری که خارج از عرف عمومی باشد جزو رابطه نامشروع به‌حساب می‌آید. برای مثال اگر زن و مرد نامحرمی بدون دلیل موجه به خانه یکدیگر رفت‌وآمد داشته باشند یا با یکدیگر در کافی‌شاپ و یا پارک قرار بگذارند و یا حتی باهم قدم بزنند یا در ماشین نشسته و صحبت کنند، دارای رابطه نامشروع هستند و یا هرگونه ارتباط تلفنی و پیامکی در فضای مجازی که دارای محتوای خارج از عرف داشته باشد، نیز از جمله موارد روابط نامشروع است.

رابطه نامشروع فقط به ارتباط جنسی بین زن و مرد گفته نمی‌شود. درصورتی‌که در خانواده شما چنین مشکلاتی به وجود آمده توصیه می‌کنیم دراسرع‌وقت و پیش از هر واکنشی با یک وکیل رابطه نامشروع تبریز مشورت کنید، چرا که رفتارهای احساسی و از روی عصبانیت در چنین پرونده‌هایی می‌تواند آسیب‌های غیر قابل جبرانی را داشته باشد. در واقع توصیه تمامی حقوقدانان و افراد باتجربه در این زمینه انتخاب یک وکیل رابطه نامشروع باتجربه و کاربلد و گرفتن مشاوره از آن قبل از انجام هر کاری است.

مسئله طلاق زن پس از اثبات رابطه نامشروع، چگونه است؟

اصولاً بعد از اثبات وجود رابطه نامشروع طرفین درخواست طلاق و جدایی دارند، در حالت عادی اگر مرد بخواهد بدون دلیلی از همسر خود جدا شود می‌تواند با پرداخت تمامی حقوق آن با داشتن حق طلاق حکم جدایی را بگیرد. اما اگر زن بتواند به وجود رابطه بین شوهرش و زن دیگر پی برد و آن را اثبات کند می‌تواند نقض یکی از شروط ۱۲ گانه نکاح یعنی عسروحرج را اثبات کرده و به کمک وکیل رابطه نامشروع تبریز درخواست جدایی و طلاق دهد.

مسئله مهریه پس از اثبات رابطه نامشروع از طرف زن چگونه است؟

 از جمله سؤالاتی که در این زمینه به وجود می‌آید، این است که اگر وجود رابطه نامشروع زن اثبات شود آیا همچنان مهریه به آن تعلق می‌گیرد؟ جواب بله است باوجوداینکه رابطه نامشروع زن اثبات شده باشد، هیچ‌کدام از منافع مالی زن از جمله مهریه و نفقه منع نمی‌شود و اگر مرد قصد جدایی از زن را داشته باشد، باید مهریه زن را به طور کامل پرداخت کند. در زمینه نفقه نیز اگر رابطه نامشروع مانع از این شود که زن از مرد تمکین کند نفقه به آن تعلق نمی‌گیرد ولی اگر زن حین ارتکاب جرم رابطه نامشروع همچنان از مرد تمکین کرده باشد نفقه نیز به آن تعلق می‌گیرد.

مجازات رابطه نامشروع در تبریز

بنا بر گفته‌های وکیل رابطه نامشروع تبریز مجازات رابطه نامشروع باتوجه‌به میزان جرم تا ۹۹ ضربه شلاق است و همچنین این مسئله در سوابق کیفری فرد ثبت خواهد شد.

 

 برای ثبت شکایت رابطه نامشروع در تبریز به کجا باید رفته و چه‌کارهایی باید انجام دهیم؟

 گام اول برای انجام این فرایند ثبت و تنظیم شکواییه است که باتوجه‌به حساسیت و تخصصی بودن موضوع بهتر است توسط وکیل رابطه نامشروع تبریز این کار انجام شود تا از ماهوی و نحوه تنظیم پرونده شما ایراد گرفته نشود، چرا که در صورت رعایت نشدن کوچک‌ترین نکته در این زمینه ممکن است پرونده شما ماه‌ها عقب بیفتد. مسلماً هر جرمی که دارای مجازات سنگینی باشد اثبات آن هم سخت‌تر خواهد بود، رابطه نامشروع از جمله پرونده‌هایی است که اثبات آن سخت است. پس از تنظیم شکواییه باید مدارک و اسناد لازم برای اثبات وجود رابطه نامشروع را نیز همراه با شکواییه در دفتر خدمات الکترونیکی قضایی ثبت کنید. سپس پرونده شما به دادگاه منتقل می‌شود و در دادگاه باتوجه‌به ادله و مدارک شما قاضی به اتخاذ تصمیم و صدور حکم در این باره  که آیا رابطه نامشروع وجود دارد و یا خیر خواهد پرداخت.

کلام آخر

در مقاله فوق قصد داشتیم شما را با اهمیت و تأثیر اتخاذ وکیل رابطه نامشروع تبریز در سرعت بخشیدن به فرایند اثبات پرونده و وجود رابطه نامشروع و همچنین معنای رابطه نامشروع و مجازات آن آشنا کنیم. اگر شما نیز ناخواسته مرتکب چنین خطایی شدید و یا اینکه قصد اثبات رابطه نامشروع  همسر خود با فرد دیگری را دارید، توصیه می‌کنیم در قدم اول با یک وکیل رابطه نامشروع در تبریز  مشورت کرده از آن کمک بخواهید. برای این منظور می‌توانید  و جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین در زمینه پرونده رابطه نامشروع به مشاوره حقوقی نیاز داشتید از طریق مشاوره حقوقی تلفنی رایگان به مجموعه گسترده‌ای از وکلای باتجربه دسترسی پیدا کنید.

  موادی که باید ادیت شود

  • بخش های قرمز رنگ ادیت شود، در بش مقدمه به علائم نگارش توجه شود.
  • عنوان ۲ بعداز مقدمه اطلاح شود.
  • ویژگی وکیل به صورت عنوان مجزا اضافه شود.
۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)
  • به اشتراک گذاشتن:

نظر دهید